مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

شـايد بـراي شـما اتفاق افتاده باشد كه دوستتان را ديده باشيد كه پيراهني صورتي به تن كرده و توسط اطرافيان مورد تحسـين، تـمجـيد و تـوجه فـراوان قـرار گرفته باشد. شما نيز به تبـع او تصـميـم گرفتـيـد كـه پيراهني به همان رنگ تهيـه كـرده و بـر تن كنيد.

اما بعد از اينكار مورد تمسخر و ريشخـنـد ديـگــران قــرار گرفته و همان نگاه هاي پيشين نيز از شما برگردانـده شـد و در نتيجه آنها را از تن درآورده و لباس هاي مشكي، آبي و خاكستري قبلي خود را پوشيديد.

اگر مي خواهيد بدانيد كه چرا آن پيراهن صورتي مناسب شمـا نبود و چرا اين به آن معنا نـيست كه ديـگر نـبايد لـباس هاي رنـگي بپوشيد، به ادامـه مقاله توجه كنيد. رنـگ پوست شـما چه تيره باشد،چه روشن وچه درميان اين دو، مي توانيد رنگي مناسب براي لباس خود انتخاب نماييد.

پوست هاي تيره

افراد تيره پوست معمولاً داراي چشمان و موهاي مشكي يا قهوهاي تيره هستند كه در اين صورت بايد لباسي را انتخاب كرد كه با رنگ هاي تـيره مـغايرت داشـتـه بـاشـد. اين مغايرت چهره را از يك نواختي بيرون آورده و باعث جذابيت بيشتر مي گردد.

 رنگهاي مناسب براي اين گروه

          ـ صورتي

          ـ سفيد

          ـ خاكي

          ـ آبي ملايم

          ـ طوسي روشن

رنگ هاي نا مناسب اين گروه

          ـ مشكي

          ـ قهوه اي تيره

          ـ فيروزه اي

          ـ سبز يشمي

          ـ قرمز تيره

اگر جزء اين دسته افراد هستيد از پوشيدن لباس با رنگ هاي گرم و تيره خودداري كنيد. از آنجايي كه رنگ مشكي و آبي تيره مــعـمولاً به عنوان لبـاس رسمي كار در نظر گرفـتـه شده و نمي توان به طور كامل آن را كنار گذاشت، لذا سعي كنيد به كارگيري آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نماييد.

پوست هاي معمولي ( نه تيره نه روشن )

افرادي كه داراي چنين رنگ پوستي هستند مي توانند تقريباً از هر رنگ لباس استفاده كنند. از آنجايي كه هر دو رنگ روشن و تيره مي تواند با اين گونه رنگ پوست مغايرت داشته باشد، بنابراين از هردو رنگ مي توان استفاده نمود ولي بهتراست پيراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب كرد.

رنگ هاي مناسب اين گروه

          ـ بژ

          ـ آبي

          ـ سورمه اي

          ـ گندمي

          ـ مشكي

          ـ صورتي

رنگ هاي نامناسب اين گروه

          ـ مغز پسته اي

          ـ بنفش

          ـ قهوه اي تيره

          ـ قرمز

تنها رنگ هايي كه در اين گروه اصلاً نبايد به كار برد، رنگ هاي نزديك به رنگ پوست است. مثلاً اگر رنگ پوست شما زيتوني است، از پوشيدن لباس هاي زيتوني يا قهوه اي خودداري كنيد.

پوست هاي روشن

اين گونه افراد معمولاً موهايي بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز، آبي، طوسي يا قهوه اي روشن است. رنگي مناسب اين گروه است كه با رنگ پوست تضاد داشته باشد.

رنگ هاي مناسب اين گروه

          ـ آبي ملايم

          ـ قهوه اي

          ـ بژ

          ـ آبي سير

          ـ رنگي غير از سفيد

رنگ هاي نامناسب اين گروه

          ـ قرمز

          ـ صورتي

          ـ نارنجي

          ـ زرد

          ـ ارغواني

          در اين گروه به طور كلي بايد از رنگ هاي خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد كافي با رنگ پوست به وجود آيد. به كارگيري رنگ هاي گرم به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شود.


نوشته شده در سه شنبه 1389/4/22ساعت 1:7 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog